Navrhovat budete na místě stávající klubovny, budete respektovat sousední objekt tenisových šaten. Zachovat garáže není nutné. Objekt bude mít suterén. Pro návrh s více než dvěma nadzemními podlažími musí být dobré argumenty. Plocha, kterou můžete využít, má rozměr cca 25 x 10 m (červeně na mapě).
Ve vašem domě pro skauty bude minimálně:
- vstupní prostor (dostatek věšáků a prostoru na boty :)
- klubovna pro holky
- klubovna pro kluky (stávající klubovna nahoře má odhadem 30m2, dole 15m2)
- prostor, do kterého se vejde cca 100 lidí (možná Bára upřesní). Stávající velká klubovna má cca 50m2. Bude to chtít prostor větší, ale nemusí to nutně být jen o plošné výměře. Tento prostor bude využíván příležitostně, chce to tedy i alternativní využití.
- kuchyňka
- sociální zázemí - zvlášť pro holky a kluky
- úklidová / technická místnost
- dostatek úložných prostorů (pro věci, které se používají během schůzek a pro zařízení tábora)
- nástěnky
- prostor pro pobyt venku, může být i zastřešený
Dům budou využívat skauti všech generací, místní komunita dle vašeho konceptu.
První tábor českých skautů, Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/takhle-vypadal-prvni-cesky-skautsky-tabor-uz-je-to/r~i:gallery:27434/ |
Datem zrodu světového skautingu je léto 1907, kdy britský generál Sir Robert Baden-Powell podnikl s asi 20 chlapci první skautský tábor na ostrově Brownsea. Na jaře 1908 vydal publikaci Scouting for Boys, v níž nabízel skautský program chlapcům v přístupné a srozumitelné formě. Kniha se těšila velkému zájmu. V září 1909 svolal celonárodní setkání skautů na které reagovalo více než 10 000 chlapců a několik skupin dívek. Za rok už prvních skautek bylo na 6000. B.P. tedy načrtl program dívčího hnutí, a požádal svoji sestru Agnes, aby se dívčí organizace ujala. To bylo v roce 1910, kdy byl už skauting se svými více než 100 000 členy nejdůležitějším mládežnickým hnutím v Británii.